Player TVN, HBO GO, Showmax, NC+, IPLA za granicą

Wielu Polaków mieszkających za granicą ma problem z dostępem do polskiej telewizji w internecie. Player.pl TVN oraz IPLA to jedne z najpopularniejszych platform internetowych, które dają nam dostęp do ogromnej ilości polskich seriali i filmów.

Kiedy jesteśmy za granicą, przy próbie obejrzenia odcinka naszego ulubionego serialu, pojawia się komunikat o ograniczeniu terytorialnym. Dzieje się tak, ponieważ dostawcy mediów stosują blokady regionalne, aby ze względów licencyjnych uniemożliwić odtwarzanie mediów poza terytorium Polski.

Takie blokady możemy ominąć i cieszyć się polską telewizją za granicą!
Dowiedz się, jak ominąć blokady regionalne oraz jak oglądać polską telewizję przy użyciu polskiego VPN.

Skąd oni wiedzą, że nie jestem w Polsce?

Serwisy internetowe potrafią rozpoznać lokalizację użytkownika na podstawie adresu IP, z jakiego łączymy się z internetową telewizją. Każdy komputer podłączony do internetu otrzymuje od dostawcy sieci unikalny adres IP, na podstawie którego można zidentyfikować, z jakiego kraju odbywa się połączenie, czyli:
Mam internet w Polsce – mam Polski adres IP.
Mam internet w Niemczech – mam Niemiecki adres IP.

Kiedy Player czy IPLA dostaje informacje, że mamy adres IP z geolokalizacją w Niemczech czy innym państwie – powita nas komunikat o blokadzie regionalnej.

Zmiana adresu IP na Polski

Wystarczy więc, że zmienimy nasz adres IP na Polski, za pomocą rozwiązania jakim jest serwer VPN. Ale czym tak właściwie jest VPN i do czego to służy? Jak działa VPN?

VPN (Virtual-Private-Network) to szyfrowane połączenie między komputerami w sieci. Łącząc się z serwerem VPN sprawiamy, że nasz ruch internetowy jest tunelowany, czyli nie ‚wychodzi od nas’, lecz z serwera, z którym się łączymy. Jeśli serwer VPN znajduje się w Polsce – nasze połączenie internetowe przejdzie przez serwer i wylegitymuje się Polskim adresem IP. 

NASZ KOMPUTER -> POLSKI SERWER VPN -> VOD.PL
Adres IP: Niemiecki -> Adres IP: Polski -> Adres IP widziany przez VOD: Polski

Korzyści z używania VPN?

Korzystanie z połączeń VPN ma wiele zalet. Dzięki niemu ominiemy blokady regionalne, oraz zwiększymy swoje bezpieczeństwo w sieci. Od momentu połączenia się z siecią VPN nasz prawdziwy adres IP zostaje ukryty, co sprawia, że jesteśmy bardziej anonimowi w sieci Internet. Zazwyczaj dane przesyłane przez sieć VPN są dodatkowo szyfrowane, a więc trudniej jest je przechwycić. Korzystanie z VPN jest wskazane zwłaszcza osobom, które często przebywają w hotelach z niezabezpieczoną siecią WiFi, kawiarniach, lotniskach czy innych publicznych miejscach.

Tani i dobry VPN z Polskim adresem IP?

Polski-VPN.pl oferuje usługę dostępu do serwerów VPN z Polskim adresem IP. Serwery Polski-VPN znajdują się fizycznie w Polsce, dzięki czemu zyskujemy wszystkie korzyści opisane w tym artykule. Szybkie połączenie, zwiększone bezpieczeństwo, brak limitu danych – czyli oglądamy wszystko co chcemy bez limitów. Przy zakupie subskrypcji na 12 miesięcy, za 1 miesiąc płacimy tylko 10 zł. To przyzwoita oferta, która nie będzie kosztować nas majątku.
Sprawdź już teraz na: https://polski-vpn.pl/

Słowem podsumowania:

Mamy nadzieję, że powyższy artykuł rozwiał Twoje wątpliwości i zasięgnąłeś technicznej wiedzy jak działa Internet. Teraz już wiesz dlaczego dostawcy internetowych mediów blokują dostęp zza granicy, czym są serwisy VOD oraz jak ominąć blokadę regionalną.